Пенсійне страхування для членів фермерських господарств


песії для членів ФГОтже, як фермерам забезпечити собі виплату пенсії після закінчення трудової діяльності?

Дане питання регулюється нормами Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”  від 08.07.2010  №2464-VI (далі – Закон №2464).

Зокрема, в ньому наведено перелік платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.На жаль,  членів фермерського господарства в даному переліку немає. Проте вони можуть прийняти рішення самостійно та добровільно сплачувати єдиний внесок  (ч. 1 ст. 10 Закону №2464).

В залежності від вибраного виду страхування добровільна сплата єдиного внеску надасть членам фермерського господарства право на загальнообов’язкове державне соціальне страхування:

–  на пенсійне страхування;

–   на випадок безробіття;

–  у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, що обумовлені похованням;

–  від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що призвели за собою втрату працездатності.

Членам фермерських господарств надано право самостійно визначати для себе ту суму, на яку буде нараховуватися єдиний внесок ( пп. 3 ч. 1 ст. 7 і ч. 5 ст. 10 Закону №2464 ). Але ця сума має бути  не меншою за мінімальний розмір заробітної плати та  не більшою за максимальну базу для нарахування єдиного внеску (17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що встановлено законом).

Сплата єдиного внесу членами фермерського господарства залежить від вибраного ними виду загальнообов’язкового державного соціального страхування по вказаних нижче ставках до самостійно визначеної бази нарахування:

– загальнообов’язкове державне пенсійне страхування – 33,2%;

– загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття – 1,5%;

– загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, що обумовлені похованням, – 1,9%;

– загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності, – 1,51%.

Якщо ж фермери забажають вибрати для себе всі чотири види загальнообов’язкового державного соціального страхування, то ставка єдиного внеску дорівнюватиме 38,11% від бази нарахування (33,2% + 1,5% + 1,9% + 1,51%).

 Для того, щоб добровільно застрахуватися, член фермерського господарства повинен звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України за  місцем свого проживання з відповідною заявою. Форма заяви та порядок її подачі наведені в Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яка затверджена Постановою правління ПФУ від 27.09.10 №21-5. Одночасно із заявою потрібно надати копії таких документів: документа, який засвідчує особу (паспорт), довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності); трудової книжки (за наявності);  а також документа, який підтверджує членство у фермерському господарстві (витяг із статуту).

З членом фермерського господарства, що подав заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування на протязі 30 календарних днів з дня її отримання та після перевірки наданих в заяві даних, орган Пенсійного фонду України  укладає договір щодо добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Термін, протягом якого члени фермерського господарства можуть брати добровільну участь в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування визначається в укладеному договорі. При цьому він не може бути меншим одного року.

Вказані особи сплачують єдиний соціальний внесок  щомісячно до 20-го числа наступного місяця. Якщо договір буде розірвано достроково  суми єдиного внеску, що були сплачені раніше поверненню не підлягають.

Також на добровільно застрахованих осіб  покладено обов”язок по формуванню та  подачі до органів Пенсійного фонду звіту. Відповідний звіт подається після закінчення календарного року в строк до 1 квітня наступного року.

Таким чином, члени фермерського господарства набувають права отримання страхового стажу та соціального захисту ( право на отримання пенсії після закінчення трудової діяльності).

ДОВІДКОВО:

Розмір мінімальної заробітної плати на 2014 рік затверджено Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 р. № 719-VII і становить 1218 грн.  протягом всього року.

Дякуємо за перегляд даної статті.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld

Ваш e-mail: *
Ваше ім"я: *